Po náročnom dni neexistuje nič oslobodzujúcejšie, ako sa zvaliť do nadýchaných, čerstvo opratých perín. Poznáte tie úžasné noci strávené v hotelových izbách, v ktorých vám počas týždňového pobytu chyžná prezlečie posteľnú bielizeň i trikrát? Je to úžasný pocit, však? No robíte to tak často i doma? Že nie?! Prezradíme vám, prečo je to také dôležité.

Každá z vás určite miluje vôňu čerstvo natiahnutej posteľnej bielizne. Ruku na srdce, ktorú z vás však baví jej navliekanie? V ubytovacích zariadeniach to za nás robia druhí a veľmi dobre vedia prečo. Prezliekate si posteľnú bielizeň vo vašej domácnosti iba párkrát do mesiaca alebo len vtedy, keď už je to nevyhnutné? Túto rutinu musíte raz a navždy zmeniť, inak môžete vážne ohroziť svoje zdravie!

Posteľná bielizeň poskytuje ideálne prostredie pre šírenie rôznych kožných chorôb a mykóz. Ľudské telo počas noci vylučuje pot, tekutiny z intímnych partií, moč, sliny, špinu, odumreté kúsky kože a iné nečistoty. Stačí, že sa vám na tele objaví malá ranka, do ktorej z nečistých obliečok môžete naniesť špinu spôsobujúcu infekcie.

Nepravideľné pranie posteľnej bielizne spôsobuje aj znečistenie matracov, v ktorých sa vďaka tomuto zlozvyku rozmnožujú roztoče. A po tom veru netúži žiadna z vás. Perte svoju posteľnú bielizeň každý týždeň a ušetríte si tak nočné mory z roztočov a nepríjemných kožných ochorení.

Foto: Pixabay.com

Aliss
Veľká milovníčka cestovania a potuliek po exotických krajinách. Keď práve nie je na cestách, rada si prečíta skvelú knihu, pustí romantický film alebo ukuchtí nejakú delikatesu.

KOMENTÁRE

Please enter your comment!
Please enter your name here