Viete si predstaviť váš život bez sociálnych sietí? Tak ako mali kedysi teenageri motyku a hrable, tak má dnešná mládež do rúk vrastené telefóny a tablety. Čo by ste však robili, ak by ste sa zrazu nemohli podeliť o svoje ,,pocity” s okolitým svetom?

Podľa psychologických štúdií je čoraz viac populácie závislej na sociálnych sieťach, čo predstavuje pre našu generáciu veľké riziko. Nielenže už ľudia nie sú takmer schopní medzi sebou verbálne komunikovať, avšak dnes sa stáva akýmsi trendom žiť plnohodnotne nie skutočný, ale virtuálny život. Kým sa ešte pred niekoľkými rokmi stretávali ľudia v spoločnosti či prírode, momentálne vznikajú vzťahy takpovediac na internetových zoznamkách a sociálnych sieťach. V prípade, že sa rozhodnete vyjsť do ulíc, všade sa vám naskytuje pohľad na ľudí s telefónmi v rukách, ktorí sa nedokážu plynule rozprávať s vlastnými priateľmi. Neustála kontrola Facebooku, Instagramu či rôznych chatov znemožňuje akúkoľvek osobnú komunikáciu.

Ako by ste dopadli vy, ak by vás na niekoľko dní ,,odstrihli” od Facebooku? :)

Video: Facebook

Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)