Viete, akým spôsobom boli vyrobené vaše topánky? Predpokladáme, že asi nie. Málokto sa pri kúpe nových botičiek zamýšľa nad ich „pôrodom“. Vo väčšine prípadov sa musíme prispôsobiť obsahu našej peňaženky. Čo je síce smutné, ale, bohužiaľ, taká je realita.

Nová kampaň neziskovej organizácie Zmeň svoje topánky chce Európanom ukázať, ako prichádza na svet obuv, ktorú si kupujeme a denne nosíme. Súčasťou kampane je aj aplikácia Change your shoes. Jej účelom je počítať naše kroky, pričom ich spoločným súčtom by sme sa mali virtuálne dostať do Bruselu, kde by mala táto apka pomôcť vybojovať novú legislatívu. Vďaka nej by sa mala pri každej obuvi objaviť informácia o jej výrobe a o obsahu toxických látok.

Slavka
Jej revír je kultúra, jej tempo je vražedné. Jej protivníci – speváci, herci a iné slovenské celebritky :). Nasadená 24 hodín denne, to je naša Slávka, nie je nik, kto by ju nemal rád. Spovedá rôzne osobnosti kultúry, najmä hudby a píše o všetkom, čo sa umením dá nazvať, ale aj o rôznych iných témach.