Na svete existovalo nespočetné množstvo módnych štýlov, ktoré si našlo i veľa priaznivcov. Niektoré z nich pretrvávajú až dodnes a zažívajú svoj ďalší veľký “comeback”. Do tohto balíčka spadá aj samotná gotická móda, ktorá je veľmi odlišná od tej bežnej a zároveň aj ľahko rozpoznateľná. 

4-minútové video vás prevedie akousi históriou tohto netradičného spôsobu obliekania sa, ktorého vznik sa datuje ku koncu 70. rokov minulého storočia. Spočiatku sa jedinci, ktorí si obľúbili tento štýl, vôbec nelíšili od “punkáčov”. Títo ľudia sa od ostatných výrazne odlišujú svojim šatníkom, ale i celkovou vizážou, pre ktorú je charakteristická čierna farba či svojské líčenie s nápadnými účesmi. Ako sa časom menila doba, začala sa formovať aj gotická móda. Každé desaťročie sa vyznačovalo vskutku jedinečnými “lookmi”, ktoré si vo svete obľúbilo mnoho žien, ale i mužov. Gotici však nezostali len pri tmavých farbách, no ukázali, že sa neboja experimentovať a siahli aj po výrazných či neónových odtieňoch. Tento štýl patrí v súčasnosti dokonca k tým najobľúbenejším a aj poniektorí svetovo uznávaní návrhári hľadajú inšpiráciu práve v tomto neobvyklom spôsobe obliekania sa.

Video/Foto: Youtube

Barra
Je nadšenec do seriálov a dobrých filmov, ktoré si je schopná pozrieť aj viackrát. Od detstva miluje prekvapenia, zvieratá, poľné kvety, kreativitu. Byť tvorivá v kuchyni to je to pravé orechové - miluje pečenie a inovovanie starých receptov. Zaujíma sa o psychológiu, nevšedné témy, ezoteriku. Pokúsi sa priniesť články na tieto témy a dúfa, že Vás zaujmú, inšpirujú a potešia.