Určite poznáte videoklipy, v ktorých Beyonce, Iggy Azalea, Rihanna a iné vrtia svojím zadkom v nekontrolovateľnom provokačnom štýle. Zamýšľali ste sa vôbec niekedy, odkiaľ tento tanec pochádza?

Twerking vznikol minimálne pred 20. rokmi v New Orleanse, zrejme z hip hopu. Jeho popularita sa rozšírila po celej Amerike v nočných baroch a striptízových kluboch. V dnešnej dobe sa zvyšuje počet hip hopových a RnB umelcov, ktorí ho masívne podporili prostredníctvom videoklipov, čím oň ovplyvnili vlnu záujmu. Ide o sexy tanec s vaším pozadím, ktorý sa riadi heslom, čím väčší zadok, tým lepší „twerk.“

Jeho princípom je pohyb bokov hore – dole v podrepe a súčasné poskakovanie, tým pádom sa žena trasie a pohybuje v bokoch a panve. Podľa slovníku  Oxford Dictionary Online je twerk se*uálne provokačný tanec. Videá  „ako tancovať twerk“ videlo viac ako 13 miliónov divákov a záujemcov o lektorov je viac ako 390 tisíc. Ak sa chcete stať dobrou tanečnicou spomínaného štýlu, musíte mať svaly pevné ako oceľ a pod neustálou kontrolou, aby ste nespadli. Zaťažená je najmä zadná časť tela, vďaka čomu však dosiahnete vyformovanú a pevnú postavu v oblasti nôh a zadku.

Twerking bol pôvodne, rovnako ako mnoho nových tanečných štýlov, spočiatku zamietnutý. Portorikánska politička Velda González, kedysi viedla kampaň proti obdobnému tancu reggaeton, ktorý považovala za ponižujúci pre ženy, nakoľko v ňom boli vnímané ako korisť. Rasy a sociálne triedy zohrávajú významnú úlohu pri tanečných kreáciách a ich tvorbe. Tieto majú černošský pôvod a sú pravidelne popisované ako se*uálne, zvieracie a nekultúrne.

My však nepochybujeme, že ak sa naučíte vrtieť zadkom ako Beyonce, pritiahnete pozornosť nejedného muža :)

Darinka
Móda a krása pre ňu nie je cudzí pojem. Každodenne vám prináša novinky z módneho sveta.