Nedeľa ako každá iná a možno aj nie. Dnes určite nie, veď je deň sv. Valentína, sviatok všetkých zamilovaných. Láska kvitne všade naokolo, na každom kroku samé srdiečka, ružičky, pusinky a zamilované páry. Vedeli ste však, že dnešný deň je výnimočný aj pre všetkých zosobášených?

Dátum 14. február je pre každého známy ako deň zaľúbených. Dnes sa okrem tohto sviatku oslavuje aj ,,Svetový deň manželstva”, ktorý pripadá vždy na druhú februárovú nedeľu. Myšlienka oslavovať krásu, vernosť, obeť a radosť v manželskom živote vznikla v meste Baton Rouge v roku 1981. 

1

Manželia sú prirovnávaní k dvom sviečkam, ktoré dávajú životu svetlo. Manželský pár je prepojený srdcom. V láske je sila a vďaka láske sú manželia úspešní, životodarní a predstavujú inšpiráciu pre ostatných ľudí.

Hoci nie je tento sviatok až tak známy, zaslúži si vašu pozornosť. Minimálne v prípade tých šťastne zosobášených. Osláviť svoj zväzok predsa nemusíte len na vaše výročie. Radosť svojmu manželovi (a on vám) môžete urobiť aj počas tohto dňa. Veď čo je krajšie ako osláviť vzájomnú lásku a porozumenie?

Foto: Pinterest

Maťa
Je temperamentná, zbožňuje adrenalín a výzvy prijíma s otvorenou náručou. Okrem toho, že je knihomoľ a kreatívna duša, nie je jej cudzia žiadna téma a preto bude prinášať články z každého súdka- od erotiky až po kultúru.