Dnes je Veľká noc… Uuuuuuuh, chlapi zase raz jeden rok čakali na čas, kedy nás môžu bezdôvodne zmlátiť, obliať, ožrať sa, prežrať, fungovať ako chudák na 110%… O čom je vlastne tento sviatok v roku 2016 pre bežného smrteľníka a ako sa počas tohto dňa správať k mužom?

Veľkonočný pondelok sa na našom území nezaobíde už niekoľko storočí bez šibačky a oblievačky. Pre chlapov ide o milovanú, no pre ženy nenávidenú činnosť alebo skôr tradíciu, ktorá sa spája z najvýznamnejšími kresťanskými sviatkami. Mohli by sme povedať, že ľudia oslavujú to, čo majú, avšak dnes je tento deň, povedzme si úprimne, zväčša o alkohole.

Chlapi s kýblom vody

Je skvelé pondelkové ráno, kedy nemusíte vstávať do práce, školy, nikam a tešíte sa z toho, že víkend pokračuje o jeden deň dlhšie. Kým vám práve v sne dáva Gerard Butler dole nohavičky, vo dverách vašej izby sa zjaví jeden, prípadne skupinka psychopatov, ktorá sa s kýblom vody pripravuje atakovať vašu posteľ. Vzhľadom na skutočnosť, že vás napadnú zrejme ešte počas spánku, šanca na únik je mizivá. V tomto prípade vám nepomôže ani zakrytie sa perinou, nakoľko sa na vás následne mokrá prilepí a budete mať ešte väčší pocit chladu, ako keď vás zastihnú iba vo vašom flanelovom negližé veľkosti XL. Tu vám radíme iba nespať v rozťahanom tričku a bombarďákoch. Dnes totiž doba pokročila a je možné, že do hodiny sa nájdete v ,,neuveriteľnom“ videu na Youtube či Facebooku rozcuchaná, nenamaľovaná a nasratá. Ak sa vám však táto príjemná udalosť stane až počas dopoludnia, vždy je čas na útek! Ak bývate sama, vyhrali ste (nemajú sa k vám ako dostať). Ak nebývate sama, urobte si výlet, dámsku jazdu, zariaďte si v izbe kľúč alebo jednoducho a vtipne seďte doma v pršiplášti/ s dáždnikom.

Chlap s korbáčom

V prvom rade! Aj keď ide o kresťanský sviatok, nie ste ten naspeedovaný a prepnutý blondiak z Da Vinciho kódu, aby vás rajcovalo mlátenie sa a vyvolávanie bolesti. Ak za vami prídu chlapi s iskričkami v očiach a korbáčom v ruke, lebo DNES vás môžu zmlátiť, plameňometom im ho môžete jednoducho zničiť. Rovnako sa to dá aj ľahšie- rukou, prípadne ak máte hravého psa, zaiste sa s ,,paličkou“ rád pohrá. :) Tento druh fanatikov je v podstate horší ako tí s vodou, pretože nikdy nevedia, kedy je dosť. Kým pri vode sa zásoby minú, korbáčom vás bude trieskať hlava nehlava, najmä keď budete vrieskať a pišťať. Nedajte sa! Sme ženy a sme silnejšie ako tí, čo čakajú, kým im dáme po vajci!

Chlap s voňavkou

Voňavka… Voňavka… Skúsime sa ešte raz presvedčiť- voňavka… Nie, nejde to! Deje sa to v mestách aj na dedinách, deje sa to na celom našom území. Do domu vám vojde chlap so smradom tretej cenovej, ktorý okrem toho, že smrdí od chľastu ako omočený poldecák, útočí na vás s neidentifikovateľnou gebuzinou za jedno éčko z ľudovky na rohu ulice. Vidíte ho? Možno má na sebe rifle a košeľu, možno to skúša v obleku. Gro všetkého je, že vás z toho sakra bolí hlava, nevyperiete to ani dokonalým pracím práškom, ktorý kdekoľvek vyberiete z tašky ako v reklame a ak ich prišlo za deň viac, napáchne vám aj celý byt. Chlapi preferujú túto možnosť, keď prichádzajú do určitého veku z dôvodu, že už ,,nechcú byť trápni“ s korbáčom a vedrom vody. Neuvedomujú si však, že v tomto prípade sú trápni a nechutní zároveň.

,,Občerstvenie a výslužka“

Ak k vám chodia šibači a polievači v ranných hodinách (rozumej 6:00 – 8:30), vždy sa budú tváriť, že nič nechcú, no všetko zjedia. V tomto momente sú ešte hladní, prívetiví a usmievaví, nakoľko ste možno prvá zastávka, kde si vyžerú poldecák. Vždy berte do úvahy, že po chvíli sa odoberú preč, pretože si veľmi dobre uvedomujú obmedzenie fliaš a množstvo výslužkárov aj v iných domoch. Je to smutné, ale medzi 8:30 a 10:30 sa z dôvodu prinútenia žien, babiek, matiek… mnohí odoberajú do kostola, aby si mohli odskočiť do blízkej krčmy na ďalšiu zdravotnú. Tí, ktorí tieto obrady ignorujú chodia ďalej po návštevách a rozbiehajú pitný režim, ktorý ich dostáva do švungu. Dievky sú viac obliate, bité a nasraté. Po 10:30 sa vo vašich obývačkách a kuchyniach začínajú zastavovať partie chlapcov alebo mužov z rodín, ktorí si vás nechávajú viacmenej na koniec. V krajnom prípade sa môže stať, že vám vyslopú zvyšok pálenky do dna a keďže aj vodič žiarlil, podvečer im budete volať taxík alebo ženy, aby sa vôbec dostali domov. Supermani to nezvládajú a aj keď nám robia od rána zle, zas sú odkázaní na našu pomoc.

Najvtipnejšie je, že za to, že nás zmlátia, oblejú, nasmradia, vyžerú a vyslopú všetok alkohol z Vianoc, čakajú aj na výslužku. Mali by sme im dať ,,po vajci“ (čo v dnešnej dobe akurát tak ofrflú), deti čakajú dobre že nie 100 € od každého, lebo dvacka sa stala v dnešnej dobe trápna, prípadne dospelým podarujete ešte nejakú tú fľašu aj do zálohy.

Ak ste prežili tento deň v zdraví, nešmykli sa na dlážke na vode a nezlomili si nohu a podobne, prípadne nezbili vlastného muža kvôli stavu, v akom prišiel domov, gratulujeme vám. Stávate sa čestnou pionierkou spolku veľkonočných žien, ktoré vydržia skutočne všetko!

Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)

KOMENTÁRE

Please enter your comment!
Please enter your name here