Slovensko patrí medzi európsku špičku, čo sa týka kúpeľných miest. Na to, že v Európe patríme medzi tie menšie krajiny, 25 miest, v ktorých nájdete kúpele, je viac ako úctyhodný počet. Ostatní nám ich nezávidia, uvedomujú si ich kvalitu a radšej k nám prídu na návštevu. Niektorí polámu barly, iní sa vrátia domov bez bolestí, druhí zase parádne odpočinutí. Záhadou však je, že medzi Slovákmi nemajú taký cveng ako v zahraničí. A to je škoda. Aj preto by ste mali skúsiť ich kvalitu na vlastnej koži a kĺboch.

 

Rajecké Teplice a ich lákadlá

Medzi najznámejšie, najstaršie a najobľúbenejšie kúpele patria Rajecké Teplice. Bodaj by nie, keď sú obklopené krásnou prírodou Strážovských a Súľovských vrchov a Malej Fatry. Ich počiatky siahajú až do 17. storočia, keď tu dal Juraj Thurzo postaviť prvý kúpeľný dom. Bolo to v roku 1610, takže kúpeľná tradícia tu je bohatšia, ako bol vtedy sám Thurzo. A dnes? Dnes tu nájdete jazierko, príjemné centrum a hlavným lákadlom je kúpeľný dom Aphrodite. Hotel postavený na antický štýl očaruje svoje luxusom a  službami.

Kúpele v Piešťanoch

Ďalšími svetovými slovenskými kúpeľmi sú Piešťany. Mesto spojené hlavne s menom Ľudovíta Wintera. Ten si prenajímal piešťanské kúpele a hlavne vďaka jeho zásluhe sa stali svetoznámymi. Poznáte sochu Barlolamača? Aj to bol jeho nápad, pretože poriadne kúpeľné mesto potrebuje mať aj poriadny symbol. Dnes sú Piešťany známe nielen vďaka svojim prameňom, bahenným kúpeľom a Kolonádnemu mostu, najdlhšiemu krytému mostu na Slovensku, ale obľúbené sú aj wellness pobyty, ktoré do mesta lákajú turistov.

Navštívte aj vy slovenské kúpele a spoznajte ich liečivé účinky. Nemusia to by len Piešťany alebo Rajecké Teplice, nech budete kdekoľvek, večer po skvelom dni, si ľahnete na matrac a poviete si: „To bolo skvelé.“

Slavka
Jej revír je kultúra, jej tempo je vražedné. Jej protivníci – speváci, herci a iné slovenské celebritky :). Nasadená 24 hodín denne, to je naša Slávka, nie je nik, kto by ju nemal rád. Spovedá rôzne osobnosti kultúry, najmä hudby a píše o všetkom, čo sa umením dá nazvať, ale aj o rôznych iných témach.