Dovolenková sezona je v plnom prúde, a tak sme si posvietili na tie najtrápnejšie zvyky, ktorých by ste sa mali raz a navždy zbaviť. Pozrite sa na tie najhoršie, za ktoré sa mnohí zcestovaní ľudia hanbia.

 

Tlieskanie v lietadle

Verte či nie, tento zvyk majú zaužívaný iba Slováci a Češi. Skúste letieť so zahraničnou leteckou spoločnosťou a pri zatlieskaní sa na vás otočí dav hláv s výrazom, či vám preskočilo. Predsa ani autobusarovi alebo vodičovi električky netlieskate iba preto, že vás odviezol do práce. Apropo, vám niekto v robote tlieska za vykonanú pracu? :)

image

Nosenie ponožiek v sandáloch

Tak toto je, vážené, dokonalé poznávacie znamenie, ako zistíte, že nositeľom týchto neskombinovateľných vecí je jedine Slovák alebo Čech. Preč s nimi, je to hrozné.

image

Dojedz to mäso, zober si ešte koláč a nemel!

Na dovolenke typu ,,all inclusive“ máme nielen bezodný kelímok, ale i tanier. Preto musíme zošrotovať všetko, čo máme pred očami. Veď sme si za to predsa zaplatili, no nie?

To nekupuj, u nás je to lacnejšie!

Neustále porovnávame ceny s našimi a vďaka tomu si mnohí neužijú to, čo je pre danú krajinu špecifické. Veď načo by sme si v Taliansku pochutnali na pravej 15-eurovej pizzi, keď u nás ju môžete mať za šesť, však?

Vstávaj, musíme obsadiť ležadlá!

Poniektorí ľudia sú schopní vstávať i o piatej ráno, aby si mohli ukrojiť kúsok pláže len a len pre seba. Natiahnu budíčky a rýchlo, rýchlo utekajú s osuškami na krku k svojmu vysnenému cieľu – setu ležadiel so slnečníkom. Fakt krásna predstava vstávania na dovolenke.

image

Pohni kostrou, RO-ZU-MIEŠ!?

Mnoho ,,jazykových expertov“ si nerobí starosti s používaním medzinárodných rečí a na domácich hovorí plynulým, NAŠIM materínskym jazykom! Ak im barman po vypýtaní dvoch pív nič nedá a nechápavo pozerá ako krava na otvorené vráta, dôraznejšie vyslovia: ,,DVE PI-VÁ! RO-ZU-MIEŠ?! DVE PI-VÁ!!! :)

Foto: 7-themes.com, pexels.com, pixabay.com

Aliss
Veľká milovníčka cestovania a potuliek po exotických krajinách. Keď práve nie je na cestách, rada si prečíta skvelú knihu, pustí romantický film alebo ukuchtí nejakú delikatesu.

KOMENTÁRE

Please enter your comment!
Please enter your name here