Nekupujte, adoptuje! Najmä týmto sloganom sa po celom svete snažia útulky prinútiť záujemcov o zvieratko o to, aby si svojho budúceho člena nezakúpili v chovnej stanici, ale adoptovali z útulku. Zvieratá tu trpia, podliehajú depresiám a najmä… zomierajú. To, čo sa však podarilo týmto dvom beťárom je obdivuhodné.

Niet pochýb o tom, že objatie dokáže vyliečiť, posunúť ďalej, ale že by dokázalo aj zachrániť život? Presne toto sa podarilo dvom psíkom, ktorí boli v útulku v Atlante a mali byť utratené. Na poslednú chvíľu im prišli dať pracovníci poslednú šancu na nájdenie domova a po zverejnení ich fotografie na Facebooku sa doslova roztrhlo vrece so záujemcami. Odkaz, ktorý ich zachránil, znel: ,,Ja som Kala, ja Keira a bojíme sa tu. Ľudia, ktorí pracujú v útulkoch majú strach tiež, ale práve si navzájom hovorili, že dnes je náš termín. Musíme mať niekoho, kto nás zachráni…” Za rekordný čas 2 hodiny a šesť minút putovala psia dvojica do nového domova! :)

2

Je isté, že sociálne siete majú neuveriteľne silnú moc, ktorá dokáže nielen páchať zlo, ale mnohokrát pomáhať. Kala a Keira sú toho živým príkladom a my veríme, že tiež vám raz padne do oka nejaký útulkáč, ktorému zachránite život aj vy. :)

Foto: Facebook

Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)