Na internete si už dnes môžete kúpiť azda všetko. Výnimkou nie je ani materské mlieko. A ide doslova nadračku. Nekupujú ho však matky, ktoré nemôžu dojčiť. Odberateľmi sú v prvom rade fanatickí zástancovia zdravého životného štýlu a rozličných diét, nadšenci fitness, ľudia s chronickými ochoreniami či dokonca muži s problémami erekcie. Nazývajú ho ,,tekutým zlatom”.

Všetci uverili správam, že materské mlieko obsahuje výnimočné látky, ktoré sú prospešné nielen pre zdravý vývoj detí, ale v dospelom veku majú zázračné liečivé účinky. Tento trend naberá na sile najmä vo Veľkej Británií. Dospelo to až tak ďaleko, že tu dnes máte možno kúpiť dokonca zmrzlinu z ľudského mlieka, na trh v USA zas prichádzajú lízanky s touto príchuťou.

biberon

Vedci z londýnskej Queen Mary Univerzity sú však v otázke zázračného pôsobenia materského mlieka na organizmus dospelého človeka skeptickí. Varujú dokonca pred možnými rizikami jeho konzumácie. Ako uviedli pre britský kanál BBC, laboratórne testy nielenže nepotvrdili nijaké mimoriadne vlastnosti, ale naopak odhalili, že až 93 percent mlieka, ktoré sa bežne predáva na internete, obsahuje choroboplodné zárodky. Jeho konzumenti sú tak vystavení riziku nákazy hepatitídou, HIV, syfilisom či inými chorobami.

Foto: Pinterest

KatkaZ
Píšem o všetkom, čo ma zaujíma a môže zaujať aj všetky dievčatá a ženy. Mám rada slnko, more, dobrú kuchyňu a mojim druhým domovom je Taliansko. Nemám rada povrchnosť, klišé a stereotyp.