Cítite sa vyčerpaná a pod tlakom? Ani sa vám nečudujeme! Rýchla doba si vyžaduje najmä od nežnejšieho pohlavia vysoké nasadenie a priam heroické výkony. Ako v pracovnom prostredí, tak aj v domácnosti sa ženy musia riadne obracať. Toto vypätie z neustáleho zhonu sa hromadí práve v organizme, čo spôsobuje aj nadmerné zmeny nálad a depresie. Novinka vo svete masáži, inšpirovaná práve vysokým vypätím ženského organizmu, vám prinesie rýchlu úľavu a možno, aj niečo viac…

Jedná sa o takzvanú orgazmickú meditáciu, skrátene masáž OM, ktorej spopularizovanie má na svedomí Nicole Daedone, zakladateľka spoločnosti One Taste. Svoje poznatky zbierala štúdiom jógy, kabaly a budhistickej meditácie. Na rozdiel od tantrickej masáže je tento spôsob odbúrania stresu časovo menej náročný. Celý proces trvá len 15 minút, po ktorých sa budete cítiť absolútne spokojná a zrelaxovaná. Cieľovou skupinou sa stali nadmerne vyťažené a, bohužiaľ, aj finančne lepšie situované ženy. Čaro tejto techniky spočíva v tom, že žena si jednoducho ľahne na chrbát, započúva sa do relaxačnej hudby a zvyšok nechá na partnera alebo maséra. Ten jemne hladí jej intímne partie a postupne sa presúva k príjemnej masáži venušinho pahorka, čo má za následok odbúranie stresu a napätia. Podľa štúdie, na ktorej je OM založená, sa v ženskom tele usádza najviac napätia práve v lone. Vo svete postupne vznikajú centrá, kde si túto masáž môžete dopriať skupinovo. Hanbili by ste sa? Podľa Nicole sa ľudia stretávajú za rovnakým účelom dopriať si uvoľnenie a odbúrať stres, takže stud rozhodne nie je na mieste. Aj keď na Slovensku tieto centrá nemáme, za pôžitkom ,,duchovného uvoľnenia” nemusíte cestovať ďaleko. Podnikavá Nicole myslela pre rozšírenie OM aj na tých, ktorí žijú mimo centier. Vďaka mobilnej aplikácii môžete mať svojho trenéra k dispozícii naozaj kedykoľvek!

Nahraďte rannú šálku kávy niečÍm omnoho účinnejším

Aby ste hneď z rána do tela dostali čo najviac energie a pocitov šťastia, skúste si miesto rannej kávy dopriať uspokojenie. Vaším telom zaburácajú hormóny šťastia, opadne stres, napätie a vy tak môžete vykročiť do nového dňa plné elánu. Ak nad tým predsa len krútite hlavou, spomeňte si na pocit blaha, ktorý vám prináša uvoľnenie po intímnom styku. Za otestovanie tejto teórie to rozhodne stojí, čo poviete?

Už od stredoveku sa lekári snažili zlo nahromadené v maternici liečiť masážou panvového dna

Ak nahliadneme do histórie, nájdeme mnoho zmienok o tom, že vyvolaním orgazmu u žien sa dali liečiť duševné poruchy. Túto zaujímavú teóriu skúma vo svojej knihe ,,Technológia orgazmu” autorka Rachel Mainesová. Aj keď pracuje publikácia pre nedostatok dokumentácie viac menej s hypotézami, opriera sa o možnosť tejto liečby. Už od stredoveku sa lekári snažili zlo nahromadené v maternici liečiť masážou panvového dna. Zmechanizovaním tejto metódy bolo neskôr možné obslúžiť omnoho viac pacientiek. Či už je kniha len hypotézou alebo nie, stala sa predlohou podareného filmu Hysteria z roku 2011. Na scéne modernej medicíny sa tu objavuje prvý vibrátor ako medicínska pomôcka pre ženy trpiace psychickou nerovnováhou.

333 66

Foto/Video: shemagazine.com, Youtube.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tatiana C.
Grafička, fotografka a hlavne dobrodružná povaha. Miluje knihy , dobrú hudbu a adrenalín. Zaujíma sa o témy vzťahov a .... Opýta sa za vás otázky ktoré sa hanbíte položiť. Verí že v jej článkoch nájdete odpovede, inšpiráciu a chuť skúsiť niečo nové.