To sa len tak nevidí! V dnešnom globalizovanom svete majú slovenské deti problém s našimi ľudovými pesničkami, pretože si fičia na Rihanne, Shakire či Nicki Minaj. Zaujímalo by nás, koľko z nich by vedelo zaspievať známu pesničku A ja taká dzivočka.

Práve tento slovenský skvost sa však naučili dievčatá z Rwandy a ide im to naozaj skvele! Slovenskú ľudovku skombinovali s milým tančekom, pravdepodobne obohateným o africké prvky, a s miestnymi hudobnými nástrojmi. Netradičné video je zrejme akýmsi promom Adopcie srdca, prostredníctvom ktorého môžu deti študovať na princípe adopcie na diaľku. To znamená, že na ich štúdium môže ktokoľvek prispieť finančnou sumou, keďže škola je v tejto krajine platená a množstvo chudobných detí si ju nemôže dovoliť.

Slavka
Jej revír je kultúra, jej tempo je vražedné. Jej protivníci – speváci, herci a iné slovenské celebritky :). Nasadená 24 hodín denne, to je naša Slávka, nie je nik, kto by ju nemal rád. Spovedá rôzne osobnosti kultúry, najmä hudby a píše o všetkom, čo sa umením dá nazvať, ale aj o rôznych iných témach.