Hit Gangnam Style od juhokórejského hudobníka PSY pozná každý. Pieseň bola vydaná presne 15.7.2012 ako pilotný singel zo šiesteho štúdiového album Psy 6 (Six Rules), Part 1.

Ešte koncom toho istého roku sa videoklip stal prvým videom na serveri Youtube, ktoré dosiahlo miliardu zhliadnutí a následne sa stal najsledovanejším videom vôbec. Zároveň sa Gangnam Style zapísal do Guinessovej knihy rekordov ako “najlikovanejšie” video. V máji roku 2014 hit prekonal hranicu 2 miliárd zhliadnutí. Aby toho nebolo málo,  1.decembra Youtube vyhlásilo, že počítadlo zhliadnutí sa zbláznilo a dosiahlo doteraz maximálnu možnú hodnotu 2.147.483.647. Vývojári tak museli prejsť na 64 bitový integer. Zdá sa, že ani 2 roky po ošiali okolo hitu sa nič nekončí, práve naopak, Gangnam Style láme jeden rekord za druhým.

Autor: Radovan Kováč

Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)