Ak sa ráno zobúdzate unavená, dolámaná a bez energie, jednou z príčin môžu byť i nahromadené toxíny vo vašom tele. Ich zdrojom je nielen nezdravý životný štýl, ale aj strava a voda, ktorú pijete. Detoxikovať sa nemusíte len na jar, ale počas celého roku!

Pri detoxe by nemalo ísť len o niekoľkodňovú očistu vášho tela, ale o celkový pohľad na zdravie a životný štýl. Okrem škodlivých vonkajších vplyvov však na vás pôsobí aj negatívne myslenie. Preto je potrebná očista nielen zvnútra, ale skúste sa na chvíľu aj zastaviť a vypnúť.

Základom je pitný režim, strava a dostatok pohybu

Detoxikovať sa bez vody jednoducho nedá. Pravidelný príjem tekutín je základom. Tie z vášho tela odvádzajú škodlivé toxíny, vyživujú bunky a napomáhajú vylučovaniu nestrávených splodín. Denne by ste mali vypiť 2 – 3 litre čistej neperlivej vody, ideálne pramenitej. Čo sa stravy týka, momentálne je populárna raw strava. Začať môžete napríklad ovocnými či zeleninovými šťavami, bylinnými čajmi či smoothies nápojmi. Nezabúdajte však ani na pohyb! Akákoľvek športová aktivita zabezpečuje vylučovanie odpadových látok z tela v podobe potu a navyše, adrenalín vám vyčarí úsmev na tvári a ten v nastávajúcich zimných mesiacoch budete potrebovať.

Active couple going for a bike ride in the countryside on a sunny day

Naučte sa, ako na to!

Ak to myslíte s detoxom naozaj vážne a radi by ste sa dozvedeli, ako prečistiť svoje telo nielen fyzicky, ale aj psychicky, navštívte štvorhviezdičkový Wellness Hotel Patince, ktorý si pre svojich návštevníkov na mesiace september a október pripravil špeciálny detoxikačný pobyt. Ten okrem neobmedzeného vstupu do najväčšieho slovenského krytého bazénového sveta s termálnou vodou a saunového sveta, ponúka špeciálne detoxikačné procedúry. Všetko o prečistení organizmu, zásadách delenej stravy a o správnom fungovaní organizmu sa dozviete na prednáškach relaxačnej školy, vedené odborníčkou na zdravú stravu, ktorá vám navyše predvedie aj správne cviky, zamerané na relaxáciu. Vyskúšať si môžete aj relaxáciu pod magickou pyramídou a pre športových nadšencov je tu fitness centrum alebo novootvorená, 48 km dlhá cyklotrasa vedúca pozdĺž Dunaja. Bicykle, korčule či nordic walking palice vám hotel zapožičia. Súčasťou je i špeciálne upravené stravovanie počas celého pobytu. Viac na www.wellnesspatince.sk.

Patince mensie

Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)