Reč nebude o francúzskom filme ,,Noir” ani o najnovšom počítačovom programe. Ide o niečo omnoho dôležitejšie, presahujúce význam jednotlivca, definujúce mužské pokolenie ako celok. Strnisko!

Čo sa týka mužského strniska, rozchádzame sa v názoroch tak, ako aj samotní páni. Nechceme zovšeobecňovať, ale ak sa povie „strnisko“, väčšina mužov sa zatvári akoby išlo o názov kožnej choroby. Áno, áno, je nepohodlné, pichá, nehodí sa do spoločnosti alebo na pracovné stretnutia… (prevraciame oči).  Je na čase celú situáciu vysoko kvalifikovane analyzovať.

Prečo ,,five o´clock shadow”? Tento názov sa uchytil z reklamy spoločnosti venujúcej sa výrobe holiacich strojčekov z roku 1930. Slogan ,,Goodbye, five o’clock shadow!” nadväzoval na zvyky Angličanov, kedy pri čaji o piatej vyzerať neupravene bolo známkou necivilizovanosti. Našťastie, od viktoriánskych čias sa pomery zmenili a na čajík si aj civilizovaní gentlemani môžu pokojne nechať strnisko.

Od irónie k faktom – strnisko na mužskej tvári je pridaná hodnota. Priemerný muž holením totiž strávi približne 100.000 hodín svojho života, pričom život ponúka omnoho zaujímavejšie aktivity ako holenie (rozsahu fantázie v oblasti zaujímavých činností bude venovaný iný článok). Užitočného bolo dosť, prejdime ďalej, keďže my, ženy, sme stvorenia s vysoko vyvinutým estetickým cítením (objektívne tvrdenie). Zhrňme si to do jedného slova: mužnosť. Ten dobrodruh, ktorý sa odráža v mužskej zarastenej tvári je neodolateľný (tentokrát bez irónie). Škálu dokonalého výzoru možno zhrnúť od briadky a až po niekoľkodňové strnisko. Vďaka nemu môže muž vždy vyzerať inak. Ide o malú a nenáročnú zmenu. Preto vyhlasujeme stávku na holenie. Nebol by svet krásny? :)

2

Mať strnisko je ako obliecť si biele tričko, conversy alebo ray-bany… ako pripáliť si cigaretu zippom… ako Casablanca… ako červené ferrari. Účinné, efektné a jednoduché. K.L.A.S.I.K.A.

Strnisko má dokonca rôzne psychologické efekty na okolie, ako aj na samotného muža, ktorý ho nosí. Môže vysielať signály o agresivite, ale aj o vyspelosti a zrelosti, originalite a výnimočnosti. Muž so strniskom dáva svetu najavo, že sa nebojí kráčať vlastnou cestou a tým smeruje k úspechu či už v oblasti práce alebo ženských.. sŕdc. Sám muž so zarastenou tvárou sa podľa výskumov cíti mužnejšie (úprimne, je to viac ako len pocit) a sebaistejšie. A ak ostaneme pri výsledkoch výskumov, títo páni pôsobia aj na ženy vo svojom okolí atraktívnejšie. ( Á.N.O.!)

Nikto od mužov nežiada, aby vyzerali ako po štvormesačnom pobyte v Himalájach a vonkoncom nehovoríme o bláznivom výzore zo sedemdesiatych rokov, ale niekoľkodňový porast na tvári dokáže skutočne zázraky:

  1. Pôsobí mužne
  2. Je neodolateľný a príťažlivý
  3. Je fascinujúce na dotyk
  4. Gosling, Clooney, Connery.

Tak čo dámy: s alebo bez?

*pozn. redakcie: vedci niekedy prichádzajú so zaujímavými predmetmi výskumu.

Foto: Pinterest

Silvia
Miluje kávu, knihy, umenie, módu a písanie. Je presvedčená, že inšpirácia je všade okolo a aby bol človek šťastný, musí sa vedieť nadchnúť pre to, čo má rád a čo ho obklopuje.