Na svete žijú tisícky ľudí, ktorí sa, bohužiaľ, nenarodili pod šťastnou hviezdou a čelia závažným fyzickým či psychickým problémom. Niektorí sa však rozhodnú bojovať a svoje voľné chvíle venujú pomoci druhým. Jedným z nich je aj Jono. 

Jono Lancaster sa narodil so vzácnou poruchou nazývanou Treacher-Collinsov syndróm, ktorý sa prejavuje najmä fyzicky. Medzi jeho symptómy patria zošikmené oči, zapadnutá brada, rázštep podnebia, čeľuste alebo pery, absencia uší či dýchacie ťažkosti.

Mladý muž sa rozhodol venovať svoj život vyhľadávaniu ľudí so zdravotným postihnutím v snahe pomôcť im. Jeho obdivuhodné poslanie už má aj výsledky – neustále cestuje po svete a nachádza osoby všetkých vekových kategórií trpiacich rovnakou chorobou ako on, ale aj mnohými inými postihnutiami, ktoré zákerne sužujú celé rodiny. Jono sa do ich ťažkých osudov snaží vniesť svetlo a pokoj a chce im ukázať, že aj napriek zákernej chorobe môžu prežiť plnohodnotný život. Jonove krásne gesto si zaslúži neskutočný obdiv!

Foto: Facebook

Dominika S.
Som beznádejná milovníčka módy, varenia, cestovania a mačiek. No mojom najväčšou láskou je písanie vo všetkých rôznych formách- od čarbania do zápisníka až po blogovanie na internete. Rada inšpirujem a takisto sa rada nechávam inšpirovať.

KOMENTÁRE

Please enter your comment!
Please enter your name here