Počet tých, ktorí sa rozhodli pre zdravý životný štýl, za posledných 10 rokov rapídne stúpol. Čím ďalej, tým viac ľudí sa stáva vegetariánmi, medituje alebo cvičí. Aj joga je športom súčasnej doby a má stále viac nasledovníkov.

Američanka Laura Kasperzak nie je žiadna hollywoodska hviezda, ale 36-ročná žena, matka dvoch detí a inštruktorka jogy. Vďaka jej vášni sa stala miláčikom internetu! Všetko sa začalo pred osemnástimi rokmi. Laura pracovala v kancelárii a hľadala šport, ktorý by sa jej nezunoval. V minulosti chodila na gymnastku a jej kroky smerovali k pohybu, ktorý preveruje pružnosť tela. Prihlásila sa teda na hodiny jogy. Tam sa zoznámila so svojimi učiteľkami a mentorkami Victoriou Arvizu a Anayrou Calderon. Napriek tomu, že sa venuje joge už mnoho rokov, certifikovaným inštruktorom sa stala až pred tromi.

Od roku 2013 si Laura prešla viacerými školeniami a stala sa vyslancom ,,Bliss Paddle Yoga”. Okrem toho si s manželom Edwardom nedávno dokončili licenciu na špeciálny druh jogy, tzv. Acrovinyasa, ktorá berie jogu ,,zo zeme do vzduchu”. Ako sa hovorí, účty platiť treba, a tak Laura pracuje aj v softvérovej spoločnosti a kurzom sa venuje dvakrát do týždňa. Aby toho nebolo málo, spolu so svojou najlepšou kamarátkou založila internetovú stránku ,,Two fit Moms (Dve fit mamičky)”, ktorá sa zameriava na pohyb a poskytovanie poradenstva jogy, výživy, wellness a zdravého života.

Ako sama hovorí, miluje učiť svoje deti nové pózy, miluje byť hore nohami či už na rukách, hlave alebo pažiach. Ak by ste sa rozhodli inštruktorku navštíviť, toto môžete očakávať aj na jej hodinách, ktoré sú zábavné a hravé, no náročné zároveň. Kurzy ponúkajú mnohé výzvy, budujú ich účastníkom sebavedomie a silu. ,,Musíte byť pripravení na pot, slzy a smiech,” hovorí.

Throwback to one year ago… Merry Christmas Eve! 💗

A photo posted by Laura Kasperzak (@laurasykora) on

A aké je tajomstvo jej úspechu? Každý deň robí to, čo ju baví! Fotí sa v rôznych asánach a tieto fotky pridáva pre svojich fanúšikov na sociálnu sieť. Môžete vidieť tiež fotografie s jej 4-ročnou dcérou, ktoré majú za cieľ inšpirovať mamičky po celom svete k zdravému životnému štýlu. A na čo myslíte vy, keď vidíte jej snímky? Máte tiež chuť hodiť všetky starosti za hlavu a sadnúť si do pozície lotosového kvetu? My áno! Pretože joga nie je len užitočný spôsob, ako sa vysporiadať s fyzickou aktivitou, ale tiež spôsob trávenia času sama so sebou.

Piking it like a motha-trucking boss! 👊🏼

A photo posted by Laura Kasperzak (@laurasykora) on

Ak chcete o Laure vedieť viac, navštívte jej Instagram @laurasykora, kde nájdete ďalšie pôsobivé fotografie, ktoré vám zlepšia deň. Má vyše milióna sledovateľov a sama hovorí, že ju to stále šokuje. Laura je pre nás jednoznačne symbolom pohody a zdravia.

 Foto: Instagram, picswalls.com

Tánička
Obyčajná baba, ktorá má rada cestovanie, šport a taktiež sa vo voľnom čase venuje fotografii. Rada píše aj o šoubiznise a sexi mužoch, no nevyhýba sa žiadnej téme. A jej sen? Písať články z ktorejkoľvek krajiny na svete.