Čaká vás v blízkej budúcnosti dôležitý pohovor, skúška na vysokej škole, zásadná porada v práci a cítite, že ste čím ďalej tým slabšia nielen psychicky, ale aj fyzicky? A presne v deň ,,D” dostanete horúčku, bolí vás hrdlo natoľko že nedokážete rozprávať alebo silnú nádchu? Nie je to vždy len chyba slabej imunity a vašej nedostatočnej opatrnosti voči počasiu či podnebiu. Môže za to stres z nadchádzajúcej dôležitej životnej skúšky.

Stres vie poriadne zasiahnuť do života a zničiť vopred do bodky premyslené plány. Tlačítko ,,NO STRESS” zatiaľ americký vedci síce neobjavili, no nasledujúce tipy vás zaručene zbavia nepríjemnej nervozity a posilnia ako vašu imunitu, tak i sebavedomie, aby ste náročné         dni zvládli žiarivá, krásna, vyžarujúca pozitívnu energiu a istotu.

Šport na nervy

Vybehnite von do krásnej blízkej prírody, kde sa nik nestará či bežíte ako srnka alebo roztopašné mláďa diviaka, vyjdite si s kamarátkou do posilňovne, zaskáčte na švihadle, ktoré doslova vybije prebytočnú energiu. Hlavne sa poriadne zapoťte, aby ste nadbytočnú slabosť vypudili z mysle aj z tela!

0dae47b50a768f26c1aae0bc8eb0247d

Absolútny relax

Ak sa potrebujete nabiť pozitívnou energiou, určite vám pomôže horúci kúpeľ s vonnou soľou, sviečkami a aromatickými lupeňmi. Vypnite na chvíľu, zabudnite na prekážky, ktoré vás čakajú a ponorte sa do príjemnej vône bezstarostnosti. Výbornou voľbou je i kvalitná masáž. Nezáleží na tom či bude od profesionálneho maséra alebo partnera, neexistuje lepší spôsob ako odbúrať napätie. Takto uvoľnená budete stopercentne pripravená a sústredená na dôležitý deň.

Nevyhnutný spánok

Veľmi dôležitou súčasťou je hlavne spánok! Ak aj do postele chodievate v neskorších hodinách, urobte dnes výnimku a doprajte svojmu telu oddych. Je to to najjednoduchšie, čo pre seba môžete urobiť. Pred spaním si môžete dať bylinkový čajík na prečistenie organizmu a hurá s chuťou do nového rána. Ďalšou alternatívou je aj meditácia, nájdite však tiché opustené miesto a vhodné inštrukcie podľa potreby.

Poistite sa pred dňom ,,D” i zo zdravotného hľadiska! Skvelé sú recepty zo zázvoru, citrónový čaj alebo jednoducho med. To sú základné prevenčné liečivá pred prvými príznakmi krízového stavu vypätia.

Lesanka
Miluje život, okrem literatúry sa intenzívne venuje aj divadelnému a výtvarnému umeniu. Nebojí sa hovoriť o veciach, ktoré iný dokážu len čítať.