Letná sezóna klope na dvere a my sa neviem dočkať chvíle, kedy vyrazíme k vode. Nezáleží na tom či k sladkej alebo slanej. Na čom záleží je, čo na seba!

Aj taký minimalistický kus odevu, ako sú plavky, dokáže narobiť vrásky na čele nejednej dievčiny či ženy. Musia totiž skryť nedostatky postavy, ktoré sme do leta nestihli skorigovať, byť pohodlné pre plávanie a šantenie vo vode a nebrániť pokožke rovnomerne sa opáliť. Dobrá správa je, že súčasná móda je nesmierne liberálna a pestrá aj pokiaľ ide o oblečenie k vode a ponúka veľa možností pre každý typ postavy. Aké plavky sa teda budú nosiť?

Päťdesiate roky

Hoci nemáte ploché bruško či štíhle boky, to ešte neznamená, že nemôžete nosiť bikiny. Naopak, môžete byť skutočne šik, ak siahnete po kúsku inšpirovanom 50-tymi rokmi. Retro modely s vysokými nohavičkami a vrchným dielom s kosticami zamaskujú nedostatky postavy a udržia všetko na svojom mieste. Pôsobia elegantnte, a ak k ním zvolíte vhodné doplnky, ako pareo, klobúk a okuliare vo vintage štýle, stanete sa kráľovnou pláže. Alebo vodnej nádrže.

swim retro

Bandeau a cross front

V posledných letných sezónach obľúbený typ dvojdielnych plaviek s vrchným dielom v podobe bandáže je stále v kurze. Na výber je množstvo modelov, napríklad flare top, teda bandáž s volánom alebo strapcami.

flare tops

Novinkou tohto leta je asymetrický vrchný diel s jedným ramienkom. Pre rovnomerné opálenie dekoltu ho odporúčame striedať s klasickými trojuholníkovými bikinami. Mimoriadne efektne pôsobí aj cross front top, vrchný diel vpredu netradične prekrížený a uviazaný na chrbte. Pôsobí veľmi žensky, rafinovane a sexy.

cross front kolaz

Nestárnuce bikiny

Nič nepokazíte ani klasickými bikinami. Tento rok si ich tvorcovia dávajú záležať najmä na detailoch ako je makramé, originálne viazanie na chrbte, etnické a kvetinové vzory, laserové rezanie pripomínajúce čipku či textílie s metalickým efektom.

bikini

Celé plavky, tankini a fatkini

Celé plavky sa vracajú sa do módy v plnej zbroji a rozhodne nie sú nudné. Rafinované výstrihy a pestré vzory určite pritiahnu pozornosť každého oka.

cele plavky kolaz

Ak predsa len uprednostňujete dvojdielne plavky, ale nemáte odvahu príliš odhaliť svoje telo, alternatívou sú tankini. Ide o top v podobe trička, na ramienka alebo bez, ktorý narozdiel od celých plaviek nekopíruje siluetu, ale je voľnejší. Nohavičky môžu nahradiť aj minibermudy. Sú inšpirované hráčkami plážového volejbalu a surfistkami. Odvážnejšie moletky môžu nahodiť trendy fatkini – bikini šité špeciálne pre ženy s oversize mierami.

tankini a fatkiniFoto: Pinterest

KatkaZ
Píšem o všetkom, čo ma zaujíma a môže zaujať aj všetky dievčatá a ženy. Mám rada slnko, more, dobrú kuchyňu a mojim druhým domovom je Taliansko. Nemám rada povrchnosť, klišé a stereotyp.