Poznáte to. Prepadol vás hlad, v chladničke máte minimum zásob, v skrinke nejaký ten chlieb, v tom lepšom prípade, zo včera a záujem variť je asi taký, ako chodiť do práce počas dovolenky. 

Ak ste sa našli v našom popise ,,pravej gazdinky”, iba pre vás tu máme extrémne jednoduchý, rýchly a najmä chutný recept pre každú príležitosť, na ktorý vám stačí trúba, nôž, forma a zopár ingrediencií.

Na prípravu jedla budeme potrebovať:

  • chlieb
  • maslo
  • šunka
  • tvrdý syr
  • rajčina
  • vajce

Po prečítaní ste sa možno pousmiali, že ideme robiť ,,lepeňák”, ale nenechajte sa oklamať! V prvom rade si vezmite chlieb, nakrájajte ho na krajce, následne na polovičky a potrite maslom. Ak máte prvé dva kroky za sebou, vezmite si formu a chleby naukladajte stojato akoby do slniečka, medzi ,,chlebolúčmi” urobte malé medzery.

V ďalšom kroku si vezmeme rajčinu, nakrájame ju na plátky a spolu s kolieskami šunky vložíme do formy medzi chleby. Všetko polejeme rozšľahaným vajcom, avšak nepreháňajte to a nedajte ho príliš veľa. Ak sme dokončili všetky body, ktoré nám doteraz zabrali cca 3-5 minút, vezmeme si tvrdý syr, nastrúhame ho a všetko ním posypeme.

Keďže sme sa práve dostali do úspešnej finálnej fázy, celú formu vložíme do trúby, kde sa nám náš výtvor zapečie ani nie do 10 minút. Želáme vám dobrú chuť! :)

x19

Foto: Pinterest

Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)