Kde sa vzal, tu sa vzal, sčista-jasna sa medzi nami objavil ďalší zaujímavý človek. Garry Turner, ktorý vystupuje pod umeleckým menom Gary Stretch, sa môže pochváliť tou najelastickejšou kožou na svete. Vďaka nej je zapísaný aj v Guinessovej knihe rekordov!

Garry trpí Ehlersov – Danlovým syndrómom, ktorý je dedičný a dochádza pri ňom k narušeniu tvorby kolagénu. To sa prejavuje hyperelasticitou kože a môže vytvárať dojem priesvitnosti. Toto ochorenie sa vyskytuje u jedného človeka z 5 000 a zatiaľ naň neexistuje liek.

To, že je iný, si Garry uvedomil ešte ako malý chlapec. Svoje ochorenie však využil vo svoj prospech a stal sa členom cirkusu, kde svoju schopnosť s hrdosťou predvádza a rád šokuje publikum. Najelastickejšiu kožu má na krku, ramenách, očných viečkach a bruchu, ktorú dokáže natiahnuť až do dĺžky 15,8 cm! Toto naťahovanie kože je vraj bezbolestné.

Video/Foto: YouTube

Barra
Je nadšenec do seriálov a dobrých filmov, ktoré si je schopná pozrieť aj viackrát. Od detstva miluje prekvapenia, zvieratá, poľné kvety, kreativitu. Byť tvorivá v kuchyni to je to pravé orechové - miluje pečenie a inovovanie starých receptov. Zaujíma sa o psychológiu, nevšedné témy, ezoteriku. Pokúsi sa priniesť články na tieto témy a dúfa, že Vás zaujmú, inšpirujú a potešia.