Aj vy ste po postavení sa na váhu zažili nepríjemný šok? Kde sú novoročné predsavzatia, kedy ste si sľubovali regeneračnú očistu? Je čas, aby ste konečne niečo urobili pre svoju postavu a v prvom rade aj pre vaše zdravie.

Detox je vynikajúcim riešením, ako zbaviť telo škodlivých látok, ktoré sa ukladajú hlavne v tenkom a hrubom čreve, v lymfatickom systéme, pečeni, krvi a tukovom tkanive. Pozor, nemusíte pri ňom vôbec hladovať! Pri detoxikácii organizmu je nutné dodržiavať tieto zásady:

Pitný režim

Je alfou a omegou celého procesu. Dovolené sú nesladené nápoje, hlavne voda a bylinkové čaje.

Zelenina

Zvýšte príjem zelených potravín, ako napríklad špenát, šalát, žerucha, brokolica, hrášok.. a i.. Obsahujú totiž chlorofyl, ktorý je silným antioxidantom.

Odšťavujte

Je jedno či ovocie alebo zeleninu, dôležité sú vitamíny, ktoré sa v týchto šťavách skrývajú.

3

Dajte stopku zlozvykom!

Vyhýbajte sa všetkým návykovým zlozvykom ako káva, alkohol, fajčenie.

Jedlo

Pri detoxe sú zakázané všetky mastné, ťažké a sladké jedlá.

Detox je výbornou formou očisty tela a je prospešné, ak ho z času na čas dodržiavate aspoň deň, maximálne však 14 dní. Nesmiete zabúdať na to, že to nie je hladovka! Dbajte, aby ste prijímali potraviny obsahujúce látky prečisťujúce organizmus. Medzi ich plusy patria: zvýšenie pohybu čriev, zbavenie tela škodlivých látok, doplnenie vitamínov a mierna redukcia hmotnosti. Keď ho dodržiavate viac dní, môže sa dostaviť únava, pocit hladu a malátnosť.

Foto: Pinterest

Bonnie
Vyštudovaná učiteľka, ktorá je momentálne na rodičovskej dovolenke. Rada číta, baví ju písanie a aj keď na to momentálne nie je čas, je vášnivá cestovateľka.