Ako by vyzerali vaše dni bez telefónov a rôznych digitálnych zariadení? Ľudia začali byť priveľmi pohodlní a aj v skutočnom svete žijú odrazu virtuálne.

Kým bola ešte prednedávnom komunikácia medzi ľuďmi bežnou súčasťou všedných dní, dnes sa namiesto rozprávania vo vlakoch či pri obede s vlastnou rodinou radšej pozeráte do svojich elektronických zariadení. Každodenný život sa stáva odrazom toho, kto nazbieral koľko ,,likov” alebo zdieľaní na rôznych internetových stránkach. Na margo tejto skutočnosti vytvoril americký fotograf Eric Pickersgill sériu fotografií, ktoré zachytávajú každodenný život bez mobilných telefónov a tabletov. K dielu ho inšpiroval osobný zážitok z kaviarne. ,,Rodina, ktorá sedela vedľa mňa, bola jedna od druhého celkom separovaná. Takmer sa nerozprávali. Otec a dve dcéry mali v rukách svoje smartfóny, mama bola bez mobilu a tak sa pozerala z okna. V spoločnosti svojej najbližšej rodiny vyzerala smutná a osamotená. Otec sa často prihováral, aby oznámil každú absurdnú vec, ktorú na internete našiel.”

Ak ste sa pristihli pri tom, že v posteli sa namiesto objatia partnera venujete telefónu alebo sa nerozprávate s vlastnou rodinou kvôli prehliadaniu Facebooku, spomaľte. Nenechajte si ujsť živé chvíle, ktoré sa dejú okolo vás. Rodinu vám elektronika nenahradí.

1 5 9 12 13 7 11 3 2 8 4 10 6

Foto: Facebook, Instagram

Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)