Koľkokrát ste sa už ocitli na dne priepasti s pocitom, že svet už nemôže byť horší? V tom však prišiel niekto, kto vám podal pomocnú ruku bez akéhokoľvek vysvetlenia, dôvodu a zrazu zmizol preč. Vianočný čas je vraj zázračný! :)

Konajte dobro a vráti sa vám to. Možno by ste sa čudovali, no toto jednoduché príslovie skutočne funguje a svoje ovocie prinesie práve v tej najťažšej chvíli. Má to však jednu podmienku- musíte to poslať ďalej a možno pomôcť inému cudziemu človeku, ktorý je v núdzi. Preniesť starej pani tašku, prepustiť miesto v autobuse alebo kúpiť chudobnému raňajky. Poslucháčka jedného z najväčších rádií na Slovensku sa s moderátormi podelila o svoju neuveriteľnú a nečakanú skúsenosť, ktorú vám posúvame aj my. Možno sa rýchlejšie nájde jej ,,anjel”, ktorý neváhal podať pomocnú ruku celkom neznámemu človeku a následne zmizol. Úžasné gesto, ktoré dokazuje, že ľudskosť v nás stále tlie, stačí ju len rozširovať do celého sveta.

Martina: ,,V utorok (8.12.2015) ráno som cestovala trolejbusom č.204 v Bratislave, a akurát nastúpil aj revízor a kontroloval lístky. Každý mesiac si cez internet dobíjam mesačný lístok na ISIC. Som študentka, ale keďže mám už 26 rokov, musím si všetko cestovné hradiť sama. Pánovi revízorovi som podala ISIC, s tým, že mi ešte platí, no po priložení k stroju zistil, že mi v pondelok skončil. Prešvihla som to a nevšimla si. Verdikt znel – pokuta 50 eur. Snažila som sa ho presvedčiť, aby mi to odpustil, veď to bol len jeden deň, vysvetľovala som, že nemám mu ani ako zaplatiť, cestovne je drahé, ubytovanie tiež…

Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)
  • lukas

    dufam ze tu 50ku ukradol tomu revizorovi :-D

  • Bibi1987

    Ja tiež :D :D :D Ale snad sa aj jemu ,,postasti” aspon za nejaké to kilečko :D

  • Sorbon777

    dva komentáre a človek vidí, ako ľudia reagujú hlúpo, aký je ich život úbohý. Nevedia oceniť nič dobré, všetko treba zosmiešniť, spochybniť. Osobne mám z takýchto správ veľkú radosť. Dáva mi to nádej, že ľudia majú srdce. Aj keď lukas a Bibi1987 ho majú tiež……bohužiaľ väčšie, ako mozog.