Snažíte sa, aby vaše vlasy vyzerali dobre, no aj tak sú stále mastné, nedržia tvar alebo padajú? Možno robíte práve niektorú z týchto chýb, ktorým by ste sa mali vyvarovať!

 

Príliš veľa kondicionéru

Asi každá z vás miluje, keď má svoje vlasy hebké na dotyk a lesklé. K tomuto vám dopomôže kondicionér, no mali by ste ho používať v primeraných dávkach. Nadmerné množstvo má za následok vypadávanie vlasov, pretože obsahuje mnoho chemikálií.

Neustále chytanie

Či už z nudy alebo aby ste ohúrili opačné pohlavie, skúste si nechytať vlasy tak často. Kvôli tomuto zlozvyku ich budete mať rýchlejšie mastné.

Časté umývanie

Časté umývanie vlasov ich môže zbaviť prírodných olejov a tie sa ho budú snažiť produkovať stále viac a viac. Tým pádom budete mať vlasy stále mastnejšie. Skúste zmierniť umývanie na 3-krát za týždeň.

Farbenie

Ak ešte nemáte šediny a nepotrebujete vlasy farbiť, skúste sa vyvarovať tomuto chemickému procesu. Nemelírujte si ich a ani nijako inak nefarbite. Nechajte si svoju vlastnú farbu a vlasy sa vám poďakujú. Nebudete ich mať zničené a budú vyzerať zdravšie.

Česanie mokrých vlasov

Je to asi najhoršia vec, ktorú môžete svojim vlasom urobiť. Keď si ich umyjete, počkajte aspoň krátku chvíľku, trochu si ich ,,prečešte“ rukou, a až keď budú suché alebo trochu vlhké, začnite ich česať.

Špinavý hrebeň

Kedy ste naposledy čistili svoju kefu alebo hrebeň? Ak si ani nespomínate, hneď teraz vstaňte a umyte ho. Veľmi často sa totiž stáva, že vlasy sú mastné aj kvôli špinavému hrebeňu, ktorý zachytáva úplne všetko z vašich vlasov, vrátane špiny a mazu.

Vrkoč

Nosíte vrkoč každý deň na tom istom mieste? Robíte veľkú chybu! Aj kvôli tomuto vlasy často vypadávajú, pretože na nich pôsobí tlak a tým sa korienky oslabujú.

Foto : Flickr, Wikimedia, wallpaperscraft

Naďa
Bloggerka, študentka a večná optimistka, ktorá miluje fotografovanie, módu a zdravý životný štýl. Obľúbenou činnosťou je písanie článkov, čítanie kníh a vyjedanie arašidového masla veľkou lyžicou. :)

1 komentár

  1. Dobry clanok, toto pomoze, len to treba dodrziavat. Mne sa celkovo osvedcilo pouzivat kvalitnu kozmetiku a preto nakupujem uz len na Parfums. Cenovo su aj tak najlacnejsi a u nich je istota, ze kupujem originalnu kozmetiku. Ak je niekde nahodou nieco rovnake lacnejsie, tak zrejme to nebude oroginal. Este s kuponom http://www.kuponyzdarma.sk/parfums-sk/ mam vzdy aspon mensiu zlavu k nakupu alebo dopravu zdarma. Tak ci tak, ku kazdemu nakupu je darcek navyse, to ma vzdy milo potesi

KOMENTÁRE

Please enter your comment!
Please enter your name here