Život v 21. storočí má svoje výhody aj nevýhody. Dokážeme si zadarmo vyhľadať všetky potrebné informácie, môžeme komunikovať s priateľmi či rodinou na druhej strane zemegule, máme prehľad o tom, čo sa deje vo svete. Na druhej strane však strácame fyzický kontakt s priateľmi, všetko riešime len online a sme závislí na sociálnych sieťach.

Keď boli naši rodičia ešte deťmi, nemuseli sa strachovať o to či im vydrží batéria, kým sa vrátia domov, nemuseli kontrolovať desiatky neprečítaných mailov ani potvrdzovať nové žiadosti o priateľstvá. A mali sa vtedy zle? Určite nie, práve naopak! Nemuseli riešiť zbytočné problémy, nestresovali sa, nemali toľko zdravotných problémov. Mali by sme sa nad sebou naozaj zamyslieť, pretože život takýmto divokým tempom nás môže zaviesť do záhuby. Týchto 10 ilustrácií zobrazuje najväčšie rozdiely medzi životom bez internetu a s ním. Zamyslite sa trošku a predstavte si, či by nebolo krajšie vrátiť sa znovu do tých bezstarostných čias.

1

2

3

4

5

6

7

10

8

9

Foto: Brightside.me

Adka
Ambiciózna študentka žurnalistiky, ktorá miluje písanie článkov, čítanie kníh a varenie. Náladová, no priateľská a ochotná komukoľvek pomôcť.

KOMENTÁRE

Please enter your comment!
Please enter your name here